Księgowość dla firm Wrocław

Prowadzenie własnej firmy, szczególnie na samym początku, wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest niewątpliwie odpowiednie jej rozliczanie, wraz z prowadzeniem pełnej dokumentacji finansowej i terminowym płaceniem odpowiednich podatków. By nie popełnić w tej dziedzinie żadnego błędu, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów, zawodowo zajmujących się prowadzeniem księgowości dla firm.

Spec Tax Group oferuje wsparcie dla zarówno mniejszych, jak i większych biznesów, we wszystkich aspektach związanych z finansami, podatkami czy rozliczeniami. Wśród naszych najważniejszych celów znajduje się między innymi tworzenie zestawień finansowych czy obsługa koniecznych podatków.

Zapraszamy do poznania pełnej oferty!

Pełna księgowość

W naszej ofercie znajduje się między innymi prowadzenie pełnej księgowości dla firm we Wrocławiu. Oznacza to, że realizujemy wszystkie aspekty związane z księgowością. Jest to usługa niezwykle przydatna, szczególnie wśród osób prowadzących większe korporacje czy spółki, gdzie zebranie w jednym miejscu wszystkich koniecznych rachunków i podatków, może stanowić nie lada wyzwanie.

Zadaniem Spec Tax Group jest nie tylko rejestrowanie oraz klasyfikowanie wszelkich dokumentów finansowych, ale także tworzenie raportów i bilansów finansowych, z których Klient z łatwością może odczytać takie informacje jak na przykład bilans zysków i strat.

Księgowość dla firm obejmuje również wszystkie aspekty związane bezpośrednio z odprowadzaniem podatków. Nasi pracownicy zajmują się rozliczaniem różnych rodzajów podatków, wśród których wymienić można między innymi podatek VAT, podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) i podatek dochodowy od osób prawnych (CIT). Ich zadaniem jest również dopilnowanie, by wszystkie deklaracje podatkowe były uzupełniane w prawidłowy sposób oraz dotrzymywanie terminów dokonywania płatności.

księgowość dla firm - segregator z dokumentami

Księgowość uproszczona

Nie każdy rodzaj prowadzonej działalności wymaga jednak pełnego systemu rozliczeniowego. W wielu przypadkach wystarczy skorzystać z księgowości uproszczonej.

Osobom, które dopiero otwierają swoją własną firmę, oferujemy pomoc w dopasowaniu odpowiedniego rodzaju koniecznego systemu podatkowo-rozliczeniowego, z jak największą korzyścią dla Klienta.

Taki rodzaj księgowości dla firm będzie interesował bowiem przede wszystkim nieduże przedsiębiorstwa, które prowadzą podatkową księgę przychodów i rozchodów lub też dotyczy ich ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Istnieją dwa zasadnicze sposoby rozliczania takiej działalności. Pierwszy z nich zakłada w pełni zdalny kontakt poprzez odpowiednią platformę oraz mailowe przesyłanie informacji i koniecznych dokumentów.

Drugi z kolei, oferuje prowadzenie księgowości dla firm bezpośrednio na miejscu. Klient dostarcza wtedy dokumenty w wersji papierowej do siedziby firmy, a informację zwrotną i wszelkie wiadomości związane ze zobowiązaniami podatkowymi otrzymuje drogą mailową.

Każdy może dostosować sposób prowadzenia uproszczonej księgowości do swoich potrzeb i wymagań i bez względu na wybraną ścieżkę komunikacji ma gwarancję, że jego podatki będą odpowiednio rozliczone.

Prowadzenie księgowości może stanowić duże wyzwanie dla osób nieposiadających doświadczenia w takiej dziedzinie. Dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów pracujących w biurze rachunkowo-księgowym.

Każdy z Klientów może być pewien, że usługi zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb tak, by maksymalnie ułatwić mu prowadzenie własnej działalności i zapewnić niezbędne wsparcie przy prowadzeniu księgowościJeśli prowadzisz swoją firmę we Wrocławiu lub okolicach, zapraszamy do kontaktu!