Spec Tax Group – czym się zajmuje?

Firma zajmuje się rachunkowością, prawem oraz podatkami świadcząc usługi firmom na terenie całego kraju. Nasza branża jest bardzo dynamiczna i ciągle się zmienia, dlatego nieustannie monitorujemy rynek, aby zapewnić Państwu najlepszą usługę księgową, zgodną z obowiązującymi normami.

Naszym zadaniem jest wsparcie klientów w prowadzeniu swoich firm poprzez dopasowanie odpowiedniej oferty do indywidualnych potrzeb klienta, aby zapewnić mu maksymalne usprawnienie obiegu dokumentów. Takie działania mają na celu umożliwienie klientowi całkowitego zaangażowanie w proces zarządzania firmą, bez obawy o sferę dokumentową.

Księgowość

Kompleksowa obsługa z zakresu księgowości, takich jak rachunkowość oraz rozliczenia z Urzędami Skarbowymi. Oznacza pomoc w przygotowaniu sprawozdań finansowych, sporządzaniu deklaracji finansowych oraz deklaracji do ZUS. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół zapewni rzetelną obsługę przedsiębiorcą, jak i organizacjom pozarządowym.

Najważniejszymi aspektami jakimi zajmuje się spółka są:

  • Prowadzenie ksiąg handlowych
  • Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów
  • Prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego, w tym rejestr zakupu i sprzedaży oraz ewidencja środków trwałych, wyposażenia i kart przychodów pracowników
  • Sporządzanie deklaracji ZUS
  • Sporządzanie deklaracji GUS
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych i analiz
  • Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym oraz innymi urzędami

Kadry i płace

 Ten obszar działalności obejmuje analizę i optymalizację kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników. Do naszych zadań należy przede wszystkim prowadzenie ewidencji kadrowo-płacowych pracowników, prowadzenie akt osobowych pracowników, w zakresie, który regulują przepisy dotyczące prawa pracy, sporządzanie umów zawieranych z pracownikami oraz zarejestrowanie lub wyrejestrowanie ich w ZUS.

Dodatkowo, zajmujemy się przygotowaniem wszystkich niezbędnych deklaracji oraz sprawozdań obejmujących kwestie dotyczące pracowników i ich płac.